OSMANİYE
TİCARET BORSASI
7
24 Ağustos 2022 Çarşamba         44

Vergi Kayıtlarını Ve Askı Durumunu Kontrole Davet İlanı

5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu’nun 84. Maddesi ve Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri Hakkında Yönetmeliğin 8. Maddesi uyarınca Ekim 2022 ayında yapılacak olan Borsamız Organ seçimleri ile ilgili olarak, Borsa Meclis seçimlerine seçmen olarak katılabilmek, Meclis üyesi olarak seçilebilmek için vergi mükellefi olma şartı arandığından, üyelerimizin vergi kayıtlarını kontrol ederek, hatalı kayıtlarını düzeltmeleri zorunludur.


5174 Sayılı Kanunun 32.nci maddesi gereğince adresleri ve durumları tespit edilemeyen ve borsa maddeleri üzerine alım satımı bulunmayan üyelerin üyeliği askıya alınmıştır. Üyeliği askıda bulunan üyelerimizin seçime katılabilmeleri için alım-satım evraklarını ibraz etmeleri ve aidat barçalarının tamamını ödeyerek askı listesinden çıkmaları halinde mümkün olacaktır.


Üyelerimizin vergi mükellefiyetlerine ve borç durumlarına ilişkin Borsa kayıtları, ilan tarihinden itibaren 5 iş günü boyunca hafta içi her gün 08:00 - 17:00 saatleri arasında incelemeye açık tutulacak olup, hatalı kayıtların düzeltilmesi için başvuruların vergi dairesinden alınmış vergi mükellefiyetlerini gösteren bir evrak ile birlikte firma yetkilisi tarafından yazılı olarak yapılması gerekmektedir.

Anılan süre içerisinde, Kanunun bu amir hükmünü yerine getirmeyen ve vergi mükellefiyeti kayıtlarını kontrol etmeyen üyelerimizin Borsa kayıtlarının doğruluğu kabul edilmiş sayılacaktır.

Önemle Duyurulur


OSMANİYE TİCARET BORSASI
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI

DİĞER HABERLER
2 Haziran 2023 Cuma  44

Osmaniye Ticaret Borsası Heyeti, Borsa Üyemiz Şan Et Ürünleri İnşaat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne Hayırlı Olsun ziyaretinde bulundu.


5 Aralık 2023 Salı  44

Osmaniye Ticaret Borsası Heyeti, TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu na ziyarette bulundu.


5 Aralık 2023 Salı  44

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık Hanım Efendinin katılımları ile Osmaniye Ticaret Borsası’nda Sektör Toplantısı gerçekleştirildi.


5 Mart 2023 Pazar  44

CHP Osmaniye Millet Vekili Adayı Dr. Asu Kaya Gedik, CHP Osmaniye İl Başkanı Şükret Çaylı ve beraberindeki heyet ile birlikte, Osmaniye Ticaret Borsamızı ziyaret etti.


5 Nisan 2023 Çarşamba  44

Afet bölgesine yönelik Konut Seferberliği kampanyası


Osmaniye Tanıtım Filmi

Akdenizin parlayan güneşi

Çekte Riske Son

Artık kare kodlu çek var

Ürün Fiyat Grafikleri

Yer Fıstığı Kabuklu

UMEM Beceri'10

Uzmanlaşmış Meslek Edindirme